Poraba goriva in vozila na alternativni pogon
89 % gospodinjstev ima avtomobil na bencin ali dizelsko gorivo, 7 % pa na alternativni pogon, ki se je v zadnjih letih postopoma povečeval.
Spremembe v odnosu gospodinjstev do hibridnih in električnih avtomobilov
Delež gospodinjstev, ki načrtujejo nakup novega avtomobila in koliko jih razmišlja, da bo to avtomobil na električni ali hibridni pogon.
Izbira prevoza v slovenskih gospodinjstvih
Preberi kako slovenci izbiramo način prevoza in kaj so ključni razlogi za neuporabo javnega prevoza.
Podnebne spremembe so nam vedno manj pomembne
Po izsledkih raziskave REUS, 82-odstotkov gospodinjstev meni, da so podnebne spremembe zelo resen problem. Kljub temu so nam vedno manj pomembne.
Na deklarativni ravni smo Slovenci energetsko učinkovitejši kot v praksi
Preveri ključna dejstva, ki razkrivajo ozaveščenost slovenskih gospodinjstev o energetski učinkovitosti in okolju.
Kaj gospodinjstva menijo o svoji porabi energije
Posodobljeni okoljski kazalec »Odnos javnosti do porabe energije v slovenskih gospodinjstvih« kaže na velik potencial za zmanjšanje končne porabe energije v slovenskih gospodinjstvih, ker tri četrtine gospodinjstev ocenjujejo svojo porabo energije kot srednjo, visoko ali zelo visoko.
Učinkovito in okolju prijazno ravnanje z energijo je izziv stoletja
Na Agenciji za okolje je 7. februarja 2024 potekala interdisciplinarna predstavitev Raziskave energetske učinkovitosti Slovenije 2023 (REUS) v gospodinjstvih in kazalcev vedenja in ravnanja z energijo.
Izziv učinkovitega in okolju prijaznega ravnanja z energijo
Dogodek je namenjen interdisciplinarni izmenjavi znanja in izkušenj na področju ravnanja in vedenja z energijo in človeškem dejavniku, ki igra ključno vlogo pri spodbujanju in povečanju učinkovitosti ukrepov učinkovite rabe energije.
Sanacija stavbe po poplavi
Sanacija stavbe po poplavi je lahko dolgotrajen proces, ki zahteva potrpežljivost in ustrezno ravnanje v pravilnem zaporedju.
Ali je tu dihanje nevarno?
Onesnažen zrak predstavlja tveganje za zdravje, saj prispeva k razvoju bolezni dihal, srca in ožilja. Najbolj ranljivi so otroci, nosečnice, starejši.